Deň rodiny

Vážení rodičia,

Valné zhromaždenie OSN 20. septembra 1993 vyhlásilo 15.máj za Medzinárodný deň rodiny. Dlhoročným mottom Dňa rodiny bol slogan :“Aby deti otca mali, aby mali mamu“. Od roku 2018 sa hlavné motto každý rok mení. Motto roku 2021 je: „Otec nablízku
Od roku 2021 má Deň rodiny aj nové logo. Autorom nového loga a celého konceptu je grafik Andrej Kmeťo. Jeho hlavným zámerom bolo komunikovať, aby logo vyznievalo hravo, radostne a pozitívne. Zvolil tvar kruhu, ktorý predstavuje spoločenstvo a tým je každá rodina. Kruh je doplnený smajlíkom z dvojbodky a písmena. V jednom objekte sú 4 rôzne smajlíky ako štyria členovia rodiny, ktorí sú samostatne a predsa spolu.

Pri príležitosti Dňa rodiny si naše pani kuchárky pripravili pre Vás sladké prekvapenie a pani učiteľky prekvapenie v podobe tančekov, pozdravov a básní, ktoré Vám deti určite s radosťou zarecitujú.

Rodina je ako strom, chráni všetko, čo je v ňom.
My sme veľká rodina – otec, mama, sestra, brat a ja.
K tomu ešte babka, dedko, a to veru nie je všetko.
Teta, ujo, bratranec, krsná, krsný na koniec.
Každý patríme do nejakej rodiny, je našou súčasťou.

Milí rodičia, prežite tento dnešný deň v rodinnej pohode a vzájomnom porozumení.
S úprimného srdca Vám to želá riaditeľka s celým kolektívom Materskej školy Sklárska 34 v Poltári.