Jar prichádza

Prvý jarný mesiac sa pre detičky začal rozprávkovo, kedže sa niesol v znamení knihy. Deti sa oboznámili s klasickými detskými rozprávkami, ktoré si ako postavičky aj vyskúšali a spoznali ich vlastnosti. Cestou z rozprávkovej krajiny zašli až na vystúpenie Tárajky a Popletajka, kde stretli aj Mišku Minie alebo postavu z populárnej rozprávky o labkovej patrole. Deti sa na vystúpení dosýta zabavili a dotvárali predstavenie tančekmi, ktoré im predvádzali aktéri.

Kedže nám počasie v marci prialo spoznávali sme kvietky nielen v knihách, ale aj v záhradkách počas vychádzok a v školskom areáli. Tam sme objavili prvé jarné kvietky, ktoré už vaše detičky iste vedia pomenovať. Vyskúšali si však aj prácu v záhradke a okolo nej. Sadili podľa postupu cibuľky do záhonu, ktoré teraz už chodíme pozorovať ako klíčia. Okolo záhonu si deti skúšali aj hrabanie či zametanie lístia zodpovedajúcim náčiním. Išlo im to od ruky a páčila sa im táto manuálna činnosť.

Pohyb však deťom nechýbal ani v triede, kde si poskákali na lúke vytvorenej z kvietkov, ktoré potom cielene triedili podľa farieb. Jar vítali aj výtvarnými prácami, kde sme dbali na správnu techniku pri maľovaní štetcom vodovými farbami, ale i pri lepení či kreslení.

So zimou sme sa definitívne rozlúčili pri vynášaní Moreny, ktorú sme tradične zápálili a hodili do potoka, z čoho mali deti obrovský zážitok a radosť.

Mesiac marec bol pre deti veľmi rozmanitý a prínosný, teraz sa už tešíme koľko radosti  a zaujímavých činností spolu zažijeme v mesiaci  apríl.