MDD na ihrisku

Smiech a radosť sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Ale keď vidíme radovať sa a usmievať malé i veľké deti, o toľko viac nás to napĺňa šťastím.

Práve preto Mesto Poltár zorganizovalo dňa 01.06.2022 na ihrisku SKLOTATRAN POLTÁR podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

Aj keď nám v ranných hodinách počasie neprialo, nakoniec slnko vybojovalo svoje lúče na oblohe a deti z triedy Lienok, Včielok, Mravčekov, Macíkov a Zajačikov si mohli na ihrisku prejsť rôznymi disciplínami, mali možnosť sedieť v policajnom aute, na motorke a vyskúšať si rôzne policajné vybavenie. Pri hasičoch si tiež prišli deti na svoje, kde pomocou detských džberových striekačiek triafali do terča. Neďaleko hasičov na naše deti čakali pracovníci zo Slovenského Červeného Kríža, ktorí im poskytli názorné ukážky prvej pomoci. 

Pre dospelých a pre deti  pripravilo mesto Poltár  občerstvenie vo forme dobrého guláša, párkov a nechýbal ani pitný režim a nakoniec aj malé potešenie, vďaka ktorému sa mohli deti v teplom počasí trošku otužiť – nanuk.

Za šikovnosť a usilovnosť si každý so sebou odniesol  nielen pekný zážitok, ale aj medailu, diplom za účasť a pár sladkých drobností od Mesta Poltár. 

Keďže počasie nedovolilo najmenším deťom z triedy Motýlikov a Sovičiek zúčastniť sa na tomto podujatí, užili si krásny Deň detí v priestoroch triedy a škôlky a keď vykuklo na oblohu slnko, osviežili sa aj zmrzlinou.