Život v úli

Vedeli ste, že … ?

Včely žijú na Zemi viac ako 80 miliónov rokov.

Včely sa dorozumievajú dotykmi tykadiel, tancom a vôňou.

Včely sa dožijú asi 35 dní, nikdy nespia, iba odpočívajú.

Za svoj život nazbiera včela asi pol čajovej lyžičky medu.

Bzukot včiel je zvuk pohybu ich krídel.

Med má neobmedzenú trvanlivosť.

Nielen tieto informácie sa deti dozvedeli počas týždňa venovanému práve včielkam a ich kamarátom z ríše hmyzu. A ako to už býva dobrým zvykom, opäť sme navštívili aj Základnú školu na Ul. slobody v Poltári, kde sa chovu včiel venujú už niekoľko rokov.

Naše veľké poďakovanie patrí pánovi zástupcovi PaedDr. Petrovi Kostkovi, ktorý nám ukázal ich včelie kráľovstvo, jeho šikovným pomocníkom, ktorí nám zasa umožnili byť v tesnej blízkosti rôznych zvieratiek a tetám kuchárkam, ktoré nám na záver tohto dobrodružstva naplnili brušká.