Jar a nové zážitky

Uplynulé obdobie sa nieslo v znamení prebúdzania prírody, spoznávania tajomstva rastu a klíčenia rastlín, rozlišovania jarných kvetov, stromov a kríkov. Pestrými aktivitami si v triede deti upevňovali svoje znalosti, ale i výtvarné a grafomotorické schopnosti.

Prostredníctvom viacerých mimoškolských aktivít sa deti oboznamovali s chodom knižnice a jej významom, vítali jar počas vynášania Moreny, zúčastnili sa divadelného vystúpenia o baciloch, sadili semienka v triednom záhone, absolvovali turistickú vychádzku po cyklochodníku a vytvárali obrazce z prírodnín.

Deti sa príchodu jari tešili a čoraz viac využívali priestory novovybudovanej telocvične, ale i školského areálu, kde sa tento rok prvý krát mohli hrať na pieskovisku a hrať tiež rôzne pohybové hry, trénovať obratnosť na preliezačkách a kolobežkovať po cestičkách.